Az ózonpajzs világnapja a 4. b osztályban

Mottónk: "A földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön."

Sok helyen hallunk riasztó tényekről, globális felmelegedésről, savas esőkről, melyek megoldása valóban globális szintű összefogásokat igényel (pl.: káros ipari gázok, szennyvizek kibocsátása)

A 4. b osztály természettudományos irányultságú osztály, mindannyian tudatosan védjük a környezetünket, mindenki szép és zöld környezetet szeretne maga körül.

2018. 09.15-én emlékeztünk meg az ózonpajzs világnapjáról. A tanulók előzetes feladatot kaptak, hogy gyűjtsenek az ózonról új ismereteket, képeket otthon, újságokból, internetről, amelyeket majd felhasználhatunk a plakát készítéséhez.

A tematika készítői nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a program a fenntarthatóság és a környezettudatos szemléletet erősítse.

Ez az alábbi tevékenységek megvalósításával sikerült is:

1. Veszélytelen, tiszta légkört! című szöveg feldolgozása, feladatlap feladatainak megoldása
  2. a) Totó- játékos feladatok; Kérdőív kicsiknek

b) Plakát készítése előzetes gyűjtőmunka alapján

A tanulók új ismeretekre tettek szert az alábbi résztémákban:

• ózonpajzs szerepe
  • az ózonlyuk
  • üvegházhatás
  • légszennyezés
  • jó tanácsok az ózonréteg védelme céljából