Erasmus Flashmob, avagy Ének az esőben

Nemzetközi flashmobot tartottak Kecskemét főterén. A programot az Erasmus Day keretében szervezte meg a Neumann János Egyetem Külügyi irodája, amely október 10-től 12-ig tartott.

A hiros.hu cikke

Még az eső sem tántorította el óvodásainkat és a többi résztvevőt attól, hogy az Erasmus + programon keresztül hazánkat és Kecskemétet népszerűsítsék ezzel a megmozdulással. A kecskeméti intézmények azért csatlakoztak az országos kezdeményezéshez, hogy megmutassák a leendő külföldi résztvevőknek, miért érdemes Magyarországot választani. Az eseményen magyar népdalokkal mutatták be Kodály városunkat a külföldi hallgatóknak, továbbá elhangzott néhány angol nyelvű gyermekdal is, amelyet a mi angol – magyar nyelvű csoportjaink nagycsoportosai énekeltek.