Időutazás a levéltárban: Megemlékezés a kommunizmus és egyéb diktatúrák áldozatairól

Március 4-én a 8.a osztállyal elmentünk a levéltár Klapka utcai részlegébe.

Azt kértük a levéltárosoktól, hogy tartsanak nekünk az 1945 utáni magyar történelemről levéltár-pedagógiai foglalkozást. 3 levéltáros foglalkozott a csoporttal.

Elsőként a raktárt tekintettük meg, ahol Kecskemét környéki iratokat tároltak. Ezeken az iratokon vízjeleket figyelhettünk meg.

Az emeleten hon-és népismereti kiállítás volt. A belső teremben várt minket egy előadó, aki a dia bemutató mellett, érdekes anyagokat készített elő nekünk. Megnéztük a korra jellemző propaganda plakátokat, röplapokat, úttörő könyveket, naplókat. Ezeknél sokkal szomorúbb, vádiratokat, sőt kivégzési jegyzőkönyveket is olvasgathattunk. Mikrofilmet nézhettünk, majd a korabeli bélyegzőket próbálhattuk ki. Korabeli fotókon és iratokon keresztül ismerkedtünk az ’56-os forradalom kecskeméti eseményeivel.

Csak kesztyűben érhettünk hozzá az értékes levéltári dokumentumokhoz.

Maradandó élmény volt, köszönet érte a levéltár munkatársainak.

Tovébbi képek ezen a linken.

Kecskemét 2019. 03. 05.

Doróné Varga Nikolett és Koczkáné Sárközi Ilona