Kecskemét Város Polgára Leszek versenyeredmény

A „Kecskemét Város Polgára Leszek" (KVPL) városi helytörténeti és műveltségi vetélkedőt a 2019/2020. tanévben is meghirdette a Béke Általános Iskola, immáron 25. alkalommal.

Az idei versenyév mottója Weöres Sándortól származik: „Mi mindent látni Kecskeméten, milyet a világ nem terem! Ázsiát - Amerikát járunk és minden itt van egy helyen."

Az előző évekhez hasonlóan 6. és 7. osztályos diákok számára hirdettek próbát. A három írásbeli fordulóban különböző műveltségi területek kerültek terítékre: a történelem, az irodalom, a sport, és ezek mellett teret kapott a zene, a dráma és a képzőművészet is.

Sajnos a márciusi döntő, a vetélkedő jubileumi születésnapja, melyen a 6 legjobb csapat vett volna részt, a koronavírus okozta járvány miatt nem kerülhetett megrendezésre.

A versenyév zárása kapcsán született az a döntés Szemereyné Pataki Klaudia polgármesterasszony (fővédnök), valamint a zsűri, és a fenntartó egyetértésével, hogy idén a döntő megrendezése nélkül, az írásbeli fordulók eredménye alapján hirdetnek győzteseket.

Az írásbeli fordulók alapján az idei helyezések sorrendje:

3. helyezett: Petőfi küldöttei - Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola

Csapattagok: Magony Dárius, Zilahi Eszter, Fodor Ildikó Amira, Fekete Lili,  Perlaki Anna

A csapat felkészítő tanárai: Doróné Varga Nikolett, Oravecz Márta, Somogyi Haroldné

A „Formás, neves köveink" címet viselő képzőművészeti fordulóban a 7. évfolyam:

1. helyezett - Babai Enikő (Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola)

3. helyezett - Caruso Aurélia (Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola)

A tanulók felkészítő tanára: Koczkáné Sárközi Ilona

Gratulálunk a kiváló eredményekhez a tanulóknak és felkészítő tanáraiknak is!

Az eredményekről a helyi sajtó is beszámolt. Megtekinthető: ITT