Kutató gyerekek konferenciáján vettünk részt

Megtartottuk a XVII. Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája elnevezésű verseny iskolai fordulóját. „Bevezetés a tudományos alkotó munkába 10 éves kortól” alcímű verseny meghirdetője a Zalabéri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola - akkreditált, kiváló tehetségpont. Iskolánk első ízben vesz részt ezen a versenyen.

A verseny célja:
A tudomány iránt érdeklődő gyerekek ismerjék meg az önálló ismeretszerzés technikáit, módszereit a tudományos ismeretterjesztés és/vagy kutatásokon keresztül.

A verseny tárgya:
A verseny tárgyát a diákok érdeklődési köre határozta meg, amely kapcsolódhatott az általános iskolai tantárgyak ismereteihez, vagy azon túlmutató tudományos témához, problémához.

Az iskolai fordulón 21 tanulónk vett részt, az alábbi témákban:

A tanulók szorgalmasan kutattak, felkészülten osztották meg társaikkal tudásukat. A regionális fordulóba azok jutnak tovább, akik témájukat részletesen, legalább 10 oldal terjedelmű pályamunkában fejtik ki.

Kecskemét, 2018. február 5..

Barta Zsuzsanna