PÉNZ7 a felső tagozaton

Magyarország 2015-ben csatlakozott először az Európa szerte közel 30 országban egy időben zajló European Money Week kezdeményezéshez. A program célja, hogy már fiatal kortól segítse a pénzügyek iránt érdeklődő diákokat ismereteik bővítésében, és felhívja a figyelmüket a mindennapi pénzügyi tudatosságra. A 2018/2019 – es tanévben iskolánk felső tagozatos tanulói ismét csatlakoztak ehhez a kezdeményezéshez. A PÉNZ7 keretében 2019. február 25-március 1. közötti napokon a tanulók megismerkedtek a pénzügyi és a nem pénzügyi befektetésekkel. Olyan fogalmak kerültek elő, mint babakötvény, állampapír, részvény, önkéntes nyugdíjpénztári befizetés, bankszámla – lekötés.

A programért felelős tanárok:

5-6. évfolyamon: Barta Zsuzsanna, Gergelyné Kiss Melinda, Nagy Tibor

7-8. évfolyamon: Gergelyné Kiss Melinda, Nagy Klára

A PÉNZ7 programjait iskolai szinten Nagy Klára munkaközösség-vezető koordinálta.

Képek ezen a linken láthatóak.