Városi angol nyelvi vetélkedő 4.- 5. osztály

Immár harmadik  alkalommal 2019. május 9-én  került megrendezésre iskolánkban a városi angol két tanítási nyelvű képzésben részt vevő 4. és 5. osztályos diákok vetélkedője.

Ezúttal a program  mottója  Kings and Queens, Knights and Princesses  volt amire  nyolc lelkes háromfős csapat jelentkezett. Vetélkedőnkhöz csatlakozott  a Kőbányai Janikovszky Éva  Magyar-Angol Két  Tanítási Nyelvű Általános Iskola  valamint a Bp XVIII. kerületi Kapocs Általános és Magyar-angol Két Tannyelvű Iskola is két-két csapattal. A zsűribe Dr. Ujlakyné dr. Szűcs Éva ,  Dr. Csontosné dr. Buzás  Zsuzsa  és  Dr.  Csontos Tamás fogadta el meghívásunkat. A tanulók remek prezentációkkal készültek, hallhattunk  II. Erzsébetről és családjáról, Robin Hoodról valamint Merlinről a varázslóról. A diákok nemcsak kommunikációs hanem egyéb nyelvi kompetenciákat fejlesztő feladatokat is megoldottak játékos formában.

A  vetélkedő vándorkupáját mint első helyezettek  iskolánk 5.a  osztályos csapata vehette át  / Dalos Dávid, Juhász Ráhel, Lefor Luca/.

A második  helyezést holtversenyben  iskolánk 4. c osztályos csapata  /Brezina Dániel, Ficsor Dominik, Zilahi Kálmán Dávid /valamint a Kőbányai Iskola  4. osztályos fiú csapata  érte el.  A harmadik helyen pedig a Kapocs  Iskola 5. osztályos fiú csapata  végzett.

A vetélkedő célja lehetőséget teremteni a magyar- angol két tanítási nyelvű képzésben tanuló 4. és 5. osztályos tanulók kommunikációs és egyéb kompetenciáinak  megmutatására egy jó hangulatú vetélkedő keretében.

A vetélkedő pillanatait az alábbi linken tekinthetik meg:

Szervező tanár: Máté Rita